Домашня Робота №6
тест 1; 2 (на середу 9.11.2022 р.)
Задачі розв'язати в тоненькому зошиті
тест 1; 2 (на середу 9.11.2022 р.)
Задачі розв'язати в тоненькому зошиті
ТЕСТ№1 (механічні коливання)
ТЕСТ№2 (механічні хвилі)
Процес поширення коливань в суцільному середовищі, яке неперервно розподілене в просторі і має пружні властивості, називається механічним хвильовим процесом, або механічною хвилею.
Основна властивість всіх хвиль є перенос енергії без переносу речовини.
Пружними (або механічними) хвилями називаються поширення коливань у пружному середовищі. Механічні (пружні) хвилі бувають поперечні і поздовжні.
![]() | |
Рис. 1 Поперечна механічна хвиля |
![]() |
Масивні залізо-бетонні конструкції вигинаються немов папір |
Кожне тіло характеризується власною частотою вільних незгасаючих коливань. Якщо на коливальну систему подіяти зовнішньою періодичною силою, частота коливання якої майже дорівнює частоті вільних коливань тіла, то різко зростає амплітуда коливань системи. Дане явище у фізиці називають резонансом.
Явище резонансу може бути причиною руйнування машин, будівель, мостів, якщо їх власні частоти співпадають з частотою періодично діючої сили. Тому, наприклад, двигуни в автомобілях встановлюють на спеціальних амортизаторах, а військовим підрозділам при русі по мосту забороняється йти «в ногу».
![]() |
Пружинний маятник |
Механічні коливання - періодичне зміщення тіла то в один, то в другий бік відносно положення рівноваги.
Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з фізики у 2022/2023 навчальному році відбудеться на базі УФМЛ (Київ).Олімпіада відбудеться відповідно до Положення проВсеукраїнські учнівські Інтернет-олімпіади,затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
![]() |
Сонячне гало |
- яскраве сонце,
- міцний мороз і
- висока вологість.
Тілесний кут, одиниці вимірюванняФізика, як наука, в своїх дослідженнях використовує як інструмент – математичний апарат. Бажаєш знати фізику – вивчи математику! Із численних математичних понять акцентую увагу на тілесному куті. Дане поняття широко експлуатують фізики при вивченні різних розділів: механіки, оптики, електрики… Проте володіють цим поняттям, як правило, слабо. Це пов’язано як із складністю самого поняття, так і з тим, що математики дуже рідко задають задачі на вступі у ВУЗи на тілесний кут (востаннє масово це було в 50-х роках XX століття).
Тілесним кутом називають частину простору, котру обмежено конічною поверхнею із замкнутою направляючою.
![]() |
Мал.1 Приклади тілесних кутів |
Джерелом світла вважатимемо тіла, котрі випромінюють електро-магнітні хвилі оптичного діапазону (видимі, інфрачервоні та ультрафіолетові промені).
Місяць не є справжнім джерелом світла, оскільки його свічення зумовлене відбиванням сонячного випромінювання.