З Новим роком!
Бажаю, щоб цей 2023 рік приніс нам довгоочікувану перемогу!
Всім учням класу бажаю здоров'я, щастя, затишку та отримати максимум задоволення від вивчення фізики, астрофізики та астрономії у Новому році!
З Новим роком!
Бажаю, щоб цей 2023 рік приніс нам довгоочікувану перемогу!
Всім учням класу бажаю здоров'я, щастя, затишку та отримати максимум задоволення від вивчення фізики, астрофізики та астрономії у Новому році!
Варто ознайомитись...
1. Повторити весь теоретичний матеріал за І семестр (а також МАГНІТНЕ ПОЛЕ)(!!!). На екзамен виносяться наступні теми:
Магнітне поле.
Геометрична оптика.
Механічні коливання та хвилі.
Електромагнітні хвилі.
Елементи АТОМНОЇ та ЯДЕРНОЇ ФІЗИКИ.
2. Повторити всі задачі, розв'язані на уроках; з ДКР, з ДЗ та з поточних домашніх робіт.
3. Переглянути самостійно задачі зі "Збірників задач з фізики" для учнів 9-х класів".
1. Тонкий зошит на 8-12 аркушів без обкладинки. Кожну задачу писати з нової сторінки. Чернетка у цьому ж зошиті.
2. Ручки (калькулятор, лінійка, простий олівець - по-бажанню).
3. Свіжу голову та бажання написати роботу найкраще!
Варто знати (повторити) ...
Механічний рух та його наслідки |
Найпростішим видом руху в природі є механічний рух, що полягає у зміні взаємного розташування тіл або їх частин у просторі із часом.
В кожній точці, похідна функції f(x) = 1 + x∙sinx2 дорівнює нахилу лінії, яка дотична до кривої. Коли похідна додатня — дотична зелена, коли від'ємна — дотична червона, а коли дорівнює нулю — чорна. |
Нехай в деякому околі точки x0 визначена функція f. Якщо ми візьмемо довільне число x в цьому околі, то приріст аргументу (Δx) в цьому випадку визначається, як x−x0, а приріст функції (Δy) — як f(x)−f(x0). Тоді, якщо існує границя
то вона називається похідною функції f в точці x0.
похідна визначається як границя відношення приросту функції до приросту її аргументу коли приріст аргументу прямує до нуля (якщо така границя існує).
Геометричний зміст похідної: значення похідної функції y = f(x) у точці x0 дорівнює кутовому коефіцієнту дотичної до графіка функції в точці з абсцисою x0:
Ядерна фізика. Радіоактивність
В камері Вільсона знаходиться кусочок (0,3 кубічних сантиметра) радіоактивного мінерала ураніту, котрий містить радіоактивний уран. Мінерал випромінює альфа та бета частинки, рух яких можна спостерігати на "живій картинці" у вигляді хмаринок та прямих ліній.
Всеукраїнська учнівська Інтернет-олімпіада з фізики у 2022/2023 навчальному році відбудеться на базі УФМЛ (Київ).Олімпіада відбудеться відповідно до Положення проВсеукраїнські учнівські Інтернет-олімпіади,затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
Ядерна реакція |
Мал. 1 Схема досліду по виявленню α-, β- і γ-випромінювань. К – свинцевий контейнер, П – радіоактивний препарат, Ф – фотопластинка, В – магнітне поле |
Джеймс Клерк Максвелл |
Через 2 століття після відкриття Ньютоном рівнянь руху матеріальних тіл геніальний англійський фізик Джеймс Клерк Максвелл отримав рівняння, які описують динаміку нової форми матерії – електромагнітного поля. Таким чином були повністю встановлені теоретичні основи класичної фізики.
Отже Максвел створив теорію електромагнітного поля, яка дозволила з єдиної точки зору пояснити електричні та магнітні явища. В її основі лежать чотири рівняння (з ними будемо знайомитись пізніше).
1. Взаємодія між зарядами здійснюється через електромагнітне поле; поділ на електричне та магнітне поле є доволі умовний, оскільки величини Е та В залежать від вибору інерціальної системи відліку (ІСВ).
2. Електромагнітне поле може існувати самостійно – без електричних зарядів та струмів.
3. Будь-яка зміна електромагнітного поля з часом супроводжується його зміною в просторі – тобто поширюється у просторі у вигляді електромагнітних хвиль.
4. Електромагнітні хвилі поширюються у вакуумі зі швидкістю с = 300 000 км/с. Швидкість розповсюдження електромагнітної хвилі залежить від властивостей середовища
Механічна стояча хвиля
Встановлення стоячої хвилі |
Стоячі хвилі – це результат накладання двох біжучих когерентних хвиль з однаковими амплітудами, які поширюються назустріч одна одній.
Мета роботи: Дослідити коливання математичного маятника та встановити залежність його періоду від амплітуди.
Обладнання: модель математичного маятника, лінійка, секундомір.
Вказівки до роботи
1. Встановити залежність періоду коливань математичного маятника від амплітуди.
2. Результати експерименту подати графічно.
3. Обчислити похибки експеримену.
4. Зробити відповідні висновки.