Домашня Контрольна Робота №3/2
(2-й семестр)
Електростатика
ДКР №3.2 виконати на середу 9.02.2022 р.
ДКР №3.2 виконати на середу 9.02.2022 р.
та здати вчасно з правильним оформленням в класрум!
Електричні заряди не діють безпосередньо один на одний. Кожне заряджене тіло створює в навколишньому просторі електричне поле. Це поле зумовлює силову дію на інші заряджені тіла.
Головна властивість електричного поля – дія на електричні заряди з деякою силою. Отже, взаємодія заряджених тіл здійснюється завдяки електричному полю, яке оточує заряджені тіла.
Напруженістю електричного поля називають фізичну величину, яка дорівнює відношенню сили, з якою поле діє на позитивний пробний заряд, поміщений в дану точку простору, до величини цього заряду:
1. Властивості сил Кулона.
2. Закон Кулона в середовищі.
3. Властивість суперпозиції.
Електричний заряд – це фізична величина, яка характеризує властивості частинок або тіл вступати в електромагнітні силові взаємодії.
1. В природі існує два види електричних зарядів: додатні (позитивні) та від’ємні (негативні).
2. Заряди можуть передаватись ( наприклад, під час контакту ) від одного тіла до іншого. На відміну від маси електричний заряд не є невід’ємною характеристикою тіла. Одне і те ж тіло в різних умовах може мати різний електричний заряд.
3. Однойменні заряди відштовхуються, а різнойменні – притягуються. В цьому також проявляється принципова відмінність електромагнітних сил від гравітаційних. Гравітаційні сили завжди є силами притягання.
В ізольованій системі алгебраїчна сума зарядів всіх тіл залишається сталою:
Урок розв.задач у 8-му класі ЛФМЛ
Поверхневий натяг
Урок-лекція у 8-му класі ЛФМЛ
1. Особливості будови твердих тіл:1.1 Кристалічні тіла;1.2 Аморфні тіла.2. Типи кристалів:2.1 Іонні кристали;2.2 Атомні кристали;2.3 Молекулярні кристали;2.4 Метали.
![]() |
Яка техніка, який стиль... |
![]() |
Водомірка... |
1°. Спільне та відмінне між рідинами, тв. тілами і газами
![]() |
Мал.1 Ближній порядок рідини (1-вода) та дальній порядок тв.тіла (2-лід) |
№1. В обох контейнерах знаходиться однакова кількість металевих кульок. У лівому контейнері вони постійно підстрибують на деяку висоту, абсолютно пружно відскакуючи від дна. У правому - нерухомо лежать на дні. Відомо, що кульки підстрибують вертикально вгору і не стикаються одна з одною. Кульок багато.
Яка чашка терезів переважить: ліва, права чи терези будуть у рівновазі?
№2. У двох герметично закритих контейнерах є по одній бабці. У лівому контейнері бабка зависла в повітрі на певному місці та висить там достатньо довго, у правому - вона нерухомо сидить на дні.
Яка чашка терезів переважить: ліва, права чи терези будуть у рівновазі?
![]() |
До задачі №3 |
№ 3. В обох контейнерах налито однакову кількість води і в неї занурено дві однакові кульки . У лівому контейнері легку кульку прив'язано за ниточку до дна. У правому – важку металеву кульку підвішено на нитці до підвісу, котрий закріплено окремо. Обидві кульки повністю занурені у воду.
Яка чашка терезів переважить: ліва, права чи терези будуть у рівновазі?
№ 4. Лівий контейнер терезів такий самий, як у третій задачі, а в правій на вигнутому твердому , але дуже тонкому кріпленні утримується така сама легка кулька.
Яка чашка терезів переважить: ліва, права чи терези будуть у рівновазі?